Dobrze, że jesteś!

Jesteśmy ludźmi, którzy od wielu lat przyglądają się zjawisku homeopatii, jego wpływowi na życie i relacje. Skutki leczenia przeżyliśmy na własnej skórze. Doświadczyliśmy również uwolnienia od homeopatii, co dało nam zapał do tego, by dzielić się tym tematem z innymi.
Ta strona jest żywa!

Czekamy również na Twoje opinie:

  • jeżeli stosujesz homeopatię - jak to przeżywasz?
  • zrezygnowałeś i możesz podzielić się z nami swoim doświadczeniem?

Napisz! 

Opinie ekspertów

Dr Kurt Koch

Badał działania medycyny alternatywnej, czy okultystycznej. Zauważył, że po jej zastosowaniu znikają objawy somatyczne, natomiast pojawiają się objawy psychiczne, dręczenia, lęki, niemożność modlitwy, smutek, czy zamknięcie. Niektórzy ludzie czują, jakby jakaś ściana ze szkła odgrodziła ich od Boga. Są uzdrowieni na ciele, ale bardzo nieszczęśliwi duchowo.

o. Jacek Salij OP
"Najwięcej rozterek budzi we mnie homeopatia.
Znam bowiem dwóch poważnych lekarzy medycyny, którzy są gorliwymi katolikami i nie przeszkadza im to w zalecaniu swoim pacjentom leków homeopatycznych. Z drugiej strony nie sposób lekceważyć takich ostrzeżeń przed homeopatią, które podają poważne argumenty, że jej źródła są okultystyczne. W obliczu tych ostrzeżeń i argumentów postanowiłem nigdy z homeopatycznych leków nie korzystać. Czy słusznie, tego nie wiem. W takich jednak sprawach wolę dmuchać na zimne"
(z artykułu: Medycyna naturalna czy okultystyczna?, Miesięcznik "W drodze", nr 11/2003).

Ks. Edmund Szaniawski, MIC, wieloletni egzorcysta posługujący w Licheniu

"W czasie mojej wieloletniej posługi egzorcysty spotykałem cierpiące osoby, które wczesniej korzystały z produktów homeopatycznych. Ponieważ recepty otrzymywały one od lekarzy, były przekonane, że jest to właściwa metoda leczenia, tym bardziej, że w krótkim czasie następowała poprawa. Dziesięcioletni Bartosz chorując często na zapalenie oskrzeli, gardło i katar, bezskutecznie był leczony antybiotykami. Po zastosowaniu homeopatii Bartosz szybko wyzdrowiał - rodzice byli zdumieni!. Z czasem jednak pojawiły się inne choroby, które leczył oczywiście homeopata.I tak stali się od niego uzależnieni. Wychowawcy w przedszkolach coraz częściej spostrzegają rozdrażnienie i agresję dzieci. Rodzice z trudem mogą nakłonić swoje dzieci do modlitwy. Zdarza się, że dzieci leczone homeopatia są szczególnie niespokojne w kościele. Szkody duchowe i zdrowotne dotyczą nie tylko dzieci ale także dorosłych. Znamienne jest to, ze osoby korzystajace z homeopatii stopniowo wciągane są w świat okultyzmu. Pacjent zainteresował się pierścieniem, jaki nosił jego lekarz. A był to pierścień atlantów, który rzekomo przekazuje dobrą energię, odpędza złe duchy i chroni od wypadków! Dzieje się zaś odwrotnie!

W przekonaniu homeopatów, z produktami, które podają pacjentom związana jest dobroczynna energia. Powstaje ona na skutek rytuału rozcieńczania i wstrząsania materii, która ma być lekarstwem. Znając genezę powstania homeopatii wiemy, że owa energia jest związana ze światem złych duchów!.

Docierają do nas wiadomości, ze przynajmniej niektóre firmy homeopatyczne zatrudniają magów aby energetyzowali rzekome leki dla ich większej skuteczności!

Homeopatia jest zamknięciem się na Boga, naszego Stwórcę, który daje lecznicze zioła, zdrowe pokarmy i dobrych lekarzy. I zapomnieniem, że najlepszym lekarzem jest Jezus Chrystus, który uzdrawia swoją łaską - szczególnie w sakramencie Namaszczenia Chorych.

Odwrót od homeopatii i przezwyciężenie z jej szkodliwości wiedzie poprzez wyrzeczenie się, Sakrament Pojednania, modlitwę o uwolnienie i intensywne życie sakramentalne. Niezwykła pomocą staje się więź z Najświętsza Maryją Panną, którą przyzywamy jako Uzdrowienie Chorych. Modlitwa różańcowa pomaga na nowo otworzyć się uzdrawiające promienie Bożego Miłosierdzia.

Przeciwwagą, odtruciem od homeopatii, staje się także używanie poświęconej wody, soli i oliwy."

"OD NAJWYŻSZEGO POCHODZI UZDROWIENIE...,
 SYNU, W CHOROBIE NIE ODWRACAJ SIĘ OD PANA, ALE MÓDL SIĘ DO NIEGO, A ON CIĘ ULECZY". (Mądrość Syracha 38,2.9)

Ks. Andrzej Grefkowicz, egzorcysta archidiecezji warszawskiej

"Gdy spotykam się z ludźmi potrzebującymi uwolnienia, a w ich życiorysie homeopatia zajmuje większe lub mniejsze miejsce to jako egzorcysta mam wewnętrzną pewność, że to właśnie te doświadczenia doprowadziły ich do uzależnienia. A wtedy potrzebna jest szczególna interwencja Kościoła, aby takie osoby mogły na nowo funkcjonować, w sposób wolny i godny człowieka." - Homeopatia NIE

Ks. Grzegorz Daroszewski

"Homeopatia rozpoczyna się od okultyzmu i kończy się również na nim. (...) Chrześcijanie powinni być świadomi, że opiera się ona na fałszywych i niebiblijnych zasadach i zwodzi swych zwolenników" (ks. Daroszewski, Leczenie podobnym czy zwodzenie niewiadomym?, "Nie z tej
ziemi", 1999, nr 100, s. 64).

A zatem tym, co skłania do odrzucenia homeopatii, jest nie tyle kwestia skuteczności czy też jej braku w procesie leczenia, ile jej okultystyczne konotacje.

Katechizm Kościoła Katolickiego 2117

"Wszystkie praktyki magii lub czarów, przez które dąży się do pozyskania tajemnych sił, by posługiwać się nimi i osiągnąć nadnaturalną władzę nad bliźnim - nawet w celu zapewnienia mu zdrowia - są w poważnej sprzeczności z cnotą religijności (tzn. są grzechem ciężkim)"