Dobrze, że jesteś!

Jesteśmy ludźmi, którzy od wielu lat przyglądają się zjawisku homeopatii, jego wpływowi na życie i relacje. Skutki leczenia przeżyliśmy na własnej skórze. Doświadczyliśmy również uwolnienia od homeopatii, co dało nam zapał do tego, by dzielić się tym tematem z innymi.
Ta strona jest żywa!

Czekamy również na Twoje opinie:

  • jeżeli stosujesz homeopatię - jak to przeżywasz?
  • zrezygnowałeś i możesz podzielić się z nami swoim doświadczeniem?

Napisz! 

Objawy po stosowaniu

U osób korzystających z homeopatii charakterystyczny jest proces rosnącego uzależnienia w kwestiach leczenia, a często także podejmowania innych decyzji, od homeopaty prowadzącego ich leczenie.

Tzw. leczenie holistyczne obejmuje nie tylko chorobę, ale w dużej mierze różne psychiczne i duchowe struktury, a więc całe otoczenie chorego – dom, mieszkańców, czy relacje pomiędzy nimi.

Terapia ogarnia całą przestrzeń człowieka. Często pacjenci są w stałym telefonicznym kontakcie ze swoim lekarzem, który wydaje dyrektywy co można danego dnia zrobić a czego nie.

U osób uzależnionych od homeopatii jest również duże zainteresowanie innymi dziedzinami okultyzmu - korzystają często z bioenergoterapii, wahadełka, reiki, jogi, itd.

dr Kurt Koch badał działania medycyny alternatywnej czy okultystycznej. Zauważył, że po takich działaniach znikają objawy somatyczne, bóle, natomiast pojawiają się objawy psychiczne, dręczenia, lęki, niemożność modlitwy, smutek, zamknięcie.

Niektórzy ludzie czują, jakby jakaś ściana ze szkła odgrodziła ich od Boga.
Są uzdrowieni na ciele, ale bardzo nieszczęśliwi duchowo.

Osoby uwikłane w homeopatie doświadczają często różnych trudności w sferze duchowej i psychicznej, awersji do modlitwy, do Kościoła. Towarzyszy temu nieufność, niepokój, brak radości, kryzysy w relacjach, i to z najbliższymi. Dręczą ich różne niepokoje, smutek, zniechęcenie, często apatia, a w końcu depresja i niechęć do życia.

To co charakterystyczne - wcześniej bądź później, pojawia się kryzys w relacjach z najbliższymi: w kontaktach z dziećmi, z rodzicami a przede wszystkim w relacjach małżeńskich - brak miłości i cierpliwości, rozłam, brak dialogu i wzajemne pretensje, czasem agresja a nawet przemoc, poszukiwanie akceptacji na zewnątrz rodziny czy małżeństwa.